D-RYBOZA

Jest 9 produktów.
Wyświetla 1 - 9 z 9 produktów

D-ryboza to cukier naturalnie wytwarzany w organizmie, a jego główna funkcja polega na budowie kwasów nukleinowych DNA i RNA. Jest także istotną składową ATP, będącego głównym nośnikiem energii chemicznej w organizmie człowieka, używanej w metabolizmie komórki. Pod kątem chemicznym d-ryboza jest cukrem prostym, który ze względu na specyfikę meta...

D-ryboza to cukier naturalnie wytwarzany w organizmie, a jego główna funkcja polega na budowie kwasów nukleinowych DNA i RNA. Jest także istotną składową ATP, będącego głównym nośnikiem energii chemicznej w organizmie człowieka, używanej w metabolizmie komórki. Pod kątem chemicznym d-ryboza jest cukrem prostym, który ze względu na specyfikę metabolizmu nie odkłada się w naszym ustroju w formie tłuszczu. Polecana jest szczególnie osobom uprawiającym sport i prowadzącym aktywny tryb życia.

D-ryboza – właściwości wspierające metabolizm

Popularnym suplementem o działaniu mitoceutycznym jest właśnie d-ryboza. Właściwości jej zorientowane są na metabolizm i energię komórkową. Poza unikatowymi funkcjami budulcowymi ATP, bardzo silnie odtwarza też glikogen. Jej naturalna słodkość sprawia, że stosowana w formie suplementu, może być doskonałym słodzikiem. D-ryboza pomaga zachować komórkom niezbędną energię i funkcjonalność, jednak to nie wszystko. Ten naturalny cukier może być również użytecznym narzędziem do walki z chorobami serca, objawami fibromialgii czy zespołem chronicznego zmęczenia.

D-ryboza właściwości swoje wykazuje także biorąc udział w budowie masy mięśniowej i zwiększaniu siły. Z tego względu chętnie suplementowana jest przez sportowców wraz z kreatyną, ponieważ skutecznie doprowadza ją do komórek mięśniowych. W naszym bogatym asortymencie znajdziesz ją w formie wygodnych do połknięcia kapsułek lub jako proszek, który możesz dodawać zarówno do gorących, jak i zimnych potraw. Oferujemy wyłącznie naturalne suplementy diety stworzone na bazie specjalnie wyselekcjonowanych składników. Sprawdź także nasze pozostałe kategorie, gdzie znajdziesz produkty skutecznie wspomagające pracę Twojego organizmu.

Mniej
Więcej
Darmowa dostawa
30 dni na zwrot
Certyfikat SSL