GORZKI MELON (BITTER MELON)

Jest 4 produktów.
Wyświetla 1 - 4 z 4 produktów

Filtruj przez:

Gorzki melon posiada wiele nazw: Momordica charantia, gruszka balsamiczna, przepękla ogórkowata, gorzka tykwa, balsamka ogórkowata. Za tymi nazwami kryje się tropikalna roślina z rodziny dyniowatych, która uprawiana jest na terenach Azji, Afryki oraz Ameryki Południowej i Środkowej. Odniesienie w nazwie do ogórka zawdzięcza charakterystycznemu k...

Gorzki melon posiada wiele nazw: Momordica charantia, gruszka balsamiczna, przepękla ogórkowata, gorzka tykwa, balsamka ogórkowata. Za tymi nazwami kryje się tropikalna roślina z rodziny dyniowatych, która uprawiana jest na terenach Azji, Afryki oraz Ameryki Południowej i Środkowej. Odniesienie w nazwie do ogórka zawdzięcza charakterystycznemu kształtowi – balsamka ogórkowa wyglądem przypomina ogórka lub cukinię, powierzchnia owocu jest chropowata, pokryta licznymi brodawkami. Owoce balsamki stanowią ważny element wielu azjatyckich dań, wykorzystywane są również w hinduskiej oraz chińskiej medycynie naturalnej. Roślina ta nie gości w sklepach w Polsce, więc zaleca się suplementować gorzki melon. Kapsułki są łatwe do połknięcia, zaleca się nie przekraczać dziennej dawki spożycia. Bitter melon posiada wiele właściwości prozdrowotnych.

Gorzki melon – kapsułki dla cukrzyka

Podstawową funkcją bitter melonu jest regulowanie poziomu cukru we krwi, owoce balsami posiadają związek, który przypomina działaniem insulinę – w medycynie ludowej stosowany jest jako lek na cukrzyce. Oprócz tego owoce balsamki pozytywnie wpływają na układ krwionośny, stanowią profilaktykę przed zawałem oraz miażdżycą: stymulują organizm do utrzymywania na odpowiednim poziomie cholesterolu, trójglicerydy i ciśnienia.

Bitter melon – co to jest?

Bitter melon pobudza pracę jelit, ochrania wątrobę, dlatego roślina rekomendowana jest osobom, które pragną schudnąć lub mają problemy trawienne. Ponadto badania wykazały, iż regularna suplementacja ekstraktu z gorzkiego melona, prowadzi do poprawy układu immunologicznego i jest skutecznym sposobem na walkę z infekcjami oraz bakteriami. Osoby zarażone wirusem HIV powinny sięgnąć po gorzkiego melona w celu wzmocnienia odporności. Gorzki melon – kapsułki to suplement, który zawiera również szereg witamin (A, C, B3, B6, kwas foliowy i panitenowe) oraz elektrolitów. Warto zaznaczyć, że roślina posiada również właściwości przeciwnowotworowe.

Mniej
Więcej
Darmowa dostawa
30 dni na zwrot
Certyfikat SSL