KURKUMINA

Jest 35 produktów.
Wyświetla 1 - 24 z 35 produktów

Kurkuma to wieloletnia roślina z rodziny imbirowatych rosnąca w Azji południowej. Jej lecznicze działanie znane było przez Hindusów już od wieków. Kurkumina niszczy komórki nowotworowe, oszczędzając przy tym zdrowe komórki i w żaden sposób nie wpływa na DNA człowieka. Substancja ta wysyła sygnał, który ma rozpocząć proces samotrawienia się nowot...

Kurkuma to wieloletnia roślina z rodziny imbirowatych rosnąca w Azji południowej. Jej lecznicze działanie znane było przez Hindusów już od wieków. Kurkumina niszczy komórki nowotworowe, oszczędzając przy tym zdrowe komórki i w żaden sposób nie wpływa na DNA człowieka. Substancja ta wysyła sygnał, który ma rozpocząć proces samotrawienia się nowotworu. Kurkumina pomaga również likwidować komórki rakowe w jelicie grubym zaatakowanym przez nowotwór, który jest bardzo trudny w leczeniu. Dzięki niej komórki nowotworowe są bardziej wrażliwe na działanie chemioterapii umożliwiając podanie choremu niższą dawkę leków,a co za tym idzie, uniknąć wielu działań niepożądanych.

Kurkuma dodaje smaku, zabarwia potrawy i leczy. Łagodzi dolegliwości żołądkowe, a zawarte w niej substancje mają właściwości grzybobójcze, bakteriobójcze i przeciwwirusowe. Ma silne działanie antyoksydacyjne, przeciwzapalne, przeciwdziała sklejaniu się płytek krwi oraz oczyszcza wątrobę z toksyn. Można ją również stosować zewnętrznie do leczenia ran i chorego gardła. Kurkumina zawarta w kurkumie reguluje pracę komórek poprzez osadzanie się w błonach komórkowych. Dzięki temu komórki są dużo mniej podatne na infekcje, zmniejsza się także ryzyko zachorowań na raka. U palaczy spożywających kurkumę znacznie obniża się poziom mutagenów – substancji, która inicjuje mutowanie komórek. Kurkuma obniża również poziom cholesterolu i glukozy, łagodzi niestrawność żołądka. Z powodu właściwości przeciwzapalnych i antybiotycznych wykorzystywana jest w leczeniu trądziku i innych schorzeń skóry. Wskazaniem do jej używania są także zaparcia i wzdęcia, a wyciągi na bazie alkoholu z kłącza rośliny stosowane są przy zapaleniu pęcherzyka żółciowego i dróg żółciowych, kamicy żółciowej oraz zaburzeniach trawiennych. Dobroczynne działanie kurkumy można odczuć stosując ją przez dłuższy czas. Aby wchłanialność kurkumy przez organizm była łatwiejsza stosuje się mikronizację, która pozwala na szybsze, a tym samym bardziej efektywne jej działanie. Absorpcja takiej formy jest ok. 8 razy większa niż zwykłej kurkumy. Dzienna dawka powinna zawierać 400mg (2 kapsułki) kurkumy zmikronizowanej.

Mniej
Więcej
Darmowa dostawa
30 dni na zwrot
Certyfikat SSL