L-FENYLOALANINA

W tej kategorii nie ma produktów.

Fenyloalanina to aminokwas egzogenny, którego organizm człowieka nie jest w stanie sam wytworzyć – dlatego tak istotna jest jego suplementacja lub pozyskiwanie jej z pożywienia. Odpowiedni poziom tego związku z organizmie gwarantuje prawidłowy wzrost i reguluje nastrój. Fenyloalanina to element, który buduje nie tylko białka, ale też neuroprzeka...

Fenyloalanina to aminokwas egzogenny, którego organizm człowieka nie jest w stanie sam wytworzyć – dlatego tak istotna jest jego suplementacja lub pozyskiwanie jej z pożywienia. Odpowiedni poziom tego związku z organizmie gwarantuje prawidłowy wzrost i reguluje nastrój. Fenyloalanina to element, który buduje nie tylko białka, ale też neuroprzekaźniki i hormony.

Fenyloalanina – rodzaje 

Z pewnością zastanawiasz się, jakie funkcje pełni fenyloalanina – co to za związek i czy wyróżnia się jego różne rodzaje. D-fenyloalanina to sztuczna forma, z kolei L-fenyloalanina to aktywny aminokwas, który naturalnie znajduje się w różnych produktach spożywczych. L-fenyloalanina jest pomocna w depresji – zwiększa bowiem poziom dopaminy w mózgu. Co więcej, pozytywnie wpływa na skórę, redukując przebarwienia i pobudzając produkcje melaniny. L-fenyloalanina odgrywa też ważną rolę w procesie odchudzania – reguluje apetyt i metabolizm glukozy. Podczas suplementacji trzeba się jednak trzymać zaleceń producenta lub skonsultować z lekarzem – nadmiar fenyloalaniny w organizmie objawia się spadkiem serotoniny, co może prowadzić do poważnych neurologicznych powikłań. 

Fenyloalanina – w czym jest? 

Skoro już wiesz, jak działa fenyloalanina – w czym jest? Znajdziesz ją w jajach, mleku i produktach mlecznych. Znajdziesz ten związek również w roślinach strączkowych – głównie fasoli i orzeszkach ziemnych, oraz nasionach słoneczniki i sezamu. Do produktów, które zawierają w sobie fenyloalaninę, zalicza się też czerwone mięso, drób i ryby. Na rynku znajdziesz też wiele suplementów, które pozwolą Ci zadbać o utrzymanie odpowiedniego poziomu fenyloalaniny w organizmie.

Mniej
Więcej
Darmowa dostawa
30 dni na zwrot
Certyfikat SSL