L-GLUTAMINA

Jest 12 produktów.
Wyświetla 1 - 12 z 12 produktów

Glutamina – jakie pełni funkcje

Glutamina to aminokwas endogenny, który pełni wiele ważnych funkcji w organizmie – nie musi być on dostarczany w diecie, jednak jego prawidłowy poziom w organizmie zapewnia właściwy rozwój każdemu człowiekowi. W niektórych przypadkach istotna jest jednak suplementacja, która usuwa wszelkie niedobory. Jest to niezw...

Glutamina – jakie pełni funkcje

Glutamina to aminokwas endogenny, który pełni wiele ważnych funkcji w organizmie – nie musi być on dostarczany w diecie, jednak jego prawidłowy poziom w organizmie zapewnia właściwy rozwój każdemu człowiekowi. W niektórych przypadkach istotna jest jednak suplementacja, która usuwa wszelkie niedobory. Jest to niezwykle istotne, bo glutamina pełni szereg kluczowych ról w ciele każdego człowieka. 

Przede wszystkim glutamina pomaga usunąć z organizmu amoniak, co jest szczególnie istotne dla osób uprawiających sporty wysiłkowe. Wpływa też na proces powstawania mięśni i pomaga utrzymać prawidłową pracę jelit. Co więcej, to właśnie glutamina pomaga zapobiegać powstawaniu zespołu nieszczelnego jelita, a także przyspiesza gojenie się wrzodów żołądka czy dwunastnicy. 

L-glutamina głównie występuje w mięśniach szkieletowych, dlatego też wpływa na odbudowę wyniszczonych przez choroby mięśni. Stanowi też źródło energetyczne dla mózgu, wpływając na poprawę pamięci i koncentrację. Stymuluje również pracę układu autoimmunologicznego poprzez uczestnictwo w tworzeniu białych krwinek. 

L-glutamina – dla kogo 

Jeśli interesuje Cię L-glutamina – jaka najlepsza sprawdzi się w Twoim przypadku? Niezależnie do tego, czy zmagasz się z jej niedoborem, czy może wybierasz ją przez wzgląd intensywne treningi – L-glutamina nie tylko wspomoże układ odpornościowy i ułatwi wchłanianie pokarmów w przewodzie pokarmowym, ale też zapobiegnie skutkom przetrenowania. Jeśli więc chcesz wiedzieć: L-glutamina – jaka najlepsza? Postaw na naturalne, organiczne produkty, które w kompleksowy sposób wesprą organizm.

Mniej
Więcej
Darmowa dostawa
30 dni na zwrot
Certyfikat SSL