L-KARNITYNA

Jest 24 produktów.
Wyświetla 1 - 24 z 24 produktów

Karnityna to substancja, która syntezowana jest w wątrobie, nerkach i mózgu z lizyny i metioniny. Jest to związek niezbędny do prawidłowego funkcjonowania organizmu, którego niedobory mogą niekorzystnie wpływać na kondycję i rozwój człowieka. Karnityna to związek witaminopochodny, którego naturalna, aktywna biologicznie postać jest określana jak...

Karnityna to substancja, która syntezowana jest w wątrobie, nerkach i mózgu z lizyny i metioniny. Jest to związek niezbędny do prawidłowego funkcjonowania organizmu, którego niedobory mogą niekorzystnie wpływać na kondycję i rozwój człowieka. Karnityna to związek witaminopochodny, którego naturalna, aktywna biologicznie postać jest określana jako L-karnityna

L-karnityna – jakie pełni funkcje w organizmie

L-karnityna uczestniczy w metabolizmie lipidów i posiada zdolność obniżania cholesterolu, dlatego jej suplementacja będzie wskazana w przypadku problemów ze zbyt wysokim poziomem cholesterolem. Bierze też udział w przekształcaniu kwasów tłuszczowych na energię komórkową. Kiedy w organizmie jest jej dostatecznie dużo, L-karnityna efekty ma pozytywne również wtedy, gdy chodzi o aktywność hormonów, takich jak testosteron czy hormony tarczycy. L-karnityna korzystnie wpływa na układ nerwowy i ma zdolność łączenia kadmu, żelaza i ołowiu. 

Choć sama w sobie nie spala kalorii, L-karnityna efekty chudnięcia pozwala zauważyć każdemu, kto z niej skorzysta. Substancja wspomaga proces utraty masy ciała – wystarczy wprowadzić ją jako dodatek do dobrze zbilansowanej diety i regularnej aktywności fizycznej. Trzeba jednak pamiętać o umiarze – L-karnityna powinna być przyjmowana w rozsądnej ilości. Dorosły człowiek w ciągu doby powinien dostarczyć organizmowi około 15 mg tego związku. 

L-karnityna – co to oznacza dla sportowców 

L karnityna efekty daje przede wszystkim sportowcom. Minimalizuje ryzyko nadwyrężenia mięśni, zwiększa też wydolność mięśni podczas treningu – tak właśnie działa L-karnityna. Co to jednak oznacza dla osób, które regularnie uprawiają sport? Dzięki temu związkowi są one w stanie wydłużyć czas treningu i zwiększyć jego intensywność. Mięśnie stają się wytrzymalsze, dzięki czemu dużo trudniej o kontuzję. Wprowadź ją do swojej diety i suplementuj, przestrzegając wskazań producenta lub lekarza.

Mniej
Więcej
Darmowa dostawa
30 dni na zwrot
Certyfikat SSL