LIKOPEN

Jest 5 produktów.
Wyświetla 1 - 5 z 5 produktów

Likopen to organiczny związek chemicznym z grupy karotenów - naturalnych pigmentów występujących u roślin i zwierząt. Jego funkcja polega na nadawaniu owocom i warzywom czerwonej barwy. Likopen jest przeciwutleniaczem, powoduje więc zwalczanie wolnych rodników – nadmiar wolnych rodników prowadzi do stresu oksydacyjnego, a w następstwie do wielu ...

Likopen to organiczny związek chemicznym z grupy karotenów - naturalnych pigmentów występujących u roślin i zwierząt. Jego funkcja polega na nadawaniu owocom i warzywom czerwonej barwy. Likopen jest przeciwutleniaczem, powoduje więc zwalczanie wolnych rodników – nadmiar wolnych rodników prowadzi do stresu oksydacyjnego, a w następstwie do wielu chorób, łącznie z nowotworami.

Likopen – co to?

Właściwości przeciwutleniające są rdzeniem prozdrowotnego działania likopenu. Organizm człowieka nie potrafi samodzielnie produkować tej substancji, dlatego powinno się dostarczać go wraz z jedzeniem. Likopen – tabletki stanową uzupełnienie diety i warto je suplementować. Z naturalnego ekstraktu z pomidora pozyskano niezbędny składnik, który wspomaga drowie. Likopen tabletki to prosty sposób, aby wzbogacić swój organizm o drogocenne właściwości przeciwutleniacza.

Likopen – właściwości

Likopen – suplement zaleca się osobom, które z różnych przyczyn narażone są na wystąpienie chorób nowotworowych. Wysoki poziom zmniejsza ryzyko zachorowania na raka prostaty oraz raka szyjki macicy, ponadto substancja może wspomóc leczenie nowotworów. Oprócz tego likopen pozytywnie wpływa na funkcjonowanie układu sercowo-naczyniowego, chroniąc organizm przez zawałem lub udarem. Stymuluje usuwanie szkodliwego cholesterolu LDL z krwi oraz hamuje syntezę cholesterolu. Dieta bogata w likopen, tabletki zawierające ten związek chemiczny, to doskonałe rozwiązanie dla osób, które pragną wzmocnienia kości oraz poprawienia kondycji skóry Hamuje przedwczesne starzenie się skóry, podwyższa odporność na szkodliwe działanie promieniowania UVA i UVB. Liczba oraz aktywność plemników zostaje podniesiona przez likopen, suplement jest więc odpowiedni dla mężczyzn, którzy chcą zwiększyć jakość swojego nasienia. Nie czekaj i zamów już dziś!

Mniej
Więcej
Darmowa dostawa
30 dni na zwrot
Certyfikat SSL