MAŚLAN SODU

Jest 1 produkt.
Wyświetla 1 - 1 z 1 produku

Maślan sodu, inaczej kwas masłowy - jest elementem krótkołańcuchowych kwasów tłuszczowych, które są źródłem energii dla kolonocytów, czyli komórek nabłonka jelit. Maślan sodu należy do grupy kwasów tłuszczowych, które są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania jelit – jest źródłem energii dla komórek ścian okrężnicy, ponadto jest niezbędnym skł...

Maślan sodu, inaczej kwas masłowy - jest elementem krótkołańcuchowych kwasów tłuszczowych, które są źródłem energii dla kolonocytów, czyli komórek nabłonka jelit. Maślan sodu należy do grupy kwasów tłuszczowych, które są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania jelit – jest źródłem energii dla komórek ścian okrężnicy, ponadto jest niezbędnym składnikiem do utrzymania bariery pomiędzy okrężnicą a krwiobiegiem.

Maślan sodu – właściwości

Maślan sodu – preparaty rekomendowane są dla osób, które zmagają się z różnymi problemami układu pokarmowego. Odpowiedni poziom w jelitach zapobiega występowaniu wszelkiego rodzaju stanów zapalnych dróg pokarmowych.Kwas masłowy występuje w produktach spożywczych, takich jak: masło, sery, mleku, jogurtach, śmietanie oraz produktach sfermentowanych np. kiszonych ogórkach. Jednakże ilości tej substancji zawarte w produktach spożywczych są niewielkie, więc warto suplementować maślan sodu, preparaty w naszej ofercie kupisz w atrakcyjnej cenie.

Maślan sodu – działanie

Suplementacje maślanu sodu zaleca się przy zaburzeniach przewodu pokarmowego, takich jak: bóle brzucha, biegunki, wzdęcia brzucha, przewlekłe zaparcia. Powinno się go stosować również przy insulinooporności i cukrzycy. Działanie kwasu masłowego obejmuje także: blokowanie toksyn, które przenikają przez barierę jelitową, zwalczanie stanów zapalnych w układzie pokarmowym oraz w całym ciele, zapobieganie rozwojowi patogenów. Dostarczanie maślanu sodu do organizmu stanowi profilaktykę antynowotworową. Co ciekawe oddziałuje na pracę układu nerwowego oraz mózgu – zaleca się jego zażywanie przy różnych chorobach związanych z nieprawidłową pracą mózgu np. przy demencji. Zadbaj o prawidłowe funkcjonowanie układu pokarmowego i suplementuj maślan sodu.

Mniej
Więcej
Darmowa dostawa
30 dni na zwrot
Certyfikat SSL