SAMe (S-ADENOZYLO L-METIONINA)

Jest 11 produktów.
Wyświetla 1 - 11 z 11 produktów

Metionina jest aminokwasem egzogennym (niezbędnym dla człowieka), który wchodzi w skład struktury białek. Nasz organizm nie potrafi wytwarzać go samodzielnie, dlatego musi być dostarczany wraz z pożywieniem. Metionina jest bardzo istotnym składnikiem, który wspiera funkcjonowanie organizmu na wielu poziomach, więc jeśli obawiasz się, że nie dost...

Metionina jest aminokwasem egzogennym (niezbędnym dla człowieka), który wchodzi w skład struktury białek. Nasz organizm nie potrafi wytwarzać go samodzielnie, dlatego musi być dostarczany wraz z pożywieniem. Metionina jest bardzo istotnym składnikiem, który wspiera funkcjonowanie organizmu na wielu poziomach, więc jeśli obawiasz się, że nie dostarczasz jej wystarczającej ilości wraz z pokarmem – zadbaj o odpowiednią suplementację.

W jakich produktach spożywczych znajduje się metionina?

L metionina to związek występujący w wielu produktach żywieniowych. Głównym jej źródłem jest mięso, jaja czy ryby. Weganie jednak nie muszą się obawiać, bowiem rośliny strączkowe, takie jak fasola, groszek lub soczewica również ją zawierają, chociaż w mniejszej ilości niż produkty pochodzenia zwierzęcego. 

Aby zadbać o prawidłową pracę organizmu możesz wybrać też najlepszej jakości SAMe suplement, który skutecznie uzupełni niedobory. To odpowiednia dzienna dawka metioniny zamknięta w wygodnej do połknięcia kapsułce. Wydajne i wygodne opakowanie zabierzesz ze sobą wszędzie, dzięki czemu SAMe suplement masz zawsze pod ręką. 

L metionina – jak wpływa na funkcjonowanie organizmu?

L metionina choć niezbędna dla organizmu, jest najbardziej niedocenianym aminokwasem. Przede wszystkim rozpoczyna syntezę białek i wspiera produkcję innych składników, jak na przykład homocysteiny, cysteiny i glutationu. Bierze także czynny udział w prawidłowym funkcjonowaniu naskórka. 

Regularnie suplementując metioninę wpierasz procesy detoksykacji organizmu, poprawiasz wydolność fizyczną oraz dbasz o zdrowie układu moczowego. To nie jedyne pozytywne właściwości tego związku. Jego niedobór znacząco zwiększa ryzyko wystąpienia miażdżycy, dlatego zadbaj o swój organizm i wybierz najlepszej jakości suplement diety. 

Mniej
Więcej
Darmowa dostawa
30 dni na zwrot
Certyfikat SSL