SZARFRAN

Jest 2 produktów.
Wyświetla 1 - 2 z 2 produktów

Szafran jest najdroższą i najszlachetniejszą przyprawą świata. Ponieważ zbiera się go ręcznie z pręcików krokusa purpurowego, jego uprawa jest pracochłonna i wymaga dużo cierpliwości. Naturalnie występuje jako żółtopomarańczowy proszek, ale w naszej ofercie znajdziesz go także w formie kapsułek, jako suplement diety. Przekonaj się czym jest szaf...

Szafran jest najdroższą i najszlachetniejszą przyprawą świata. Ponieważ zbiera się go ręcznie z pręcików krokusa purpurowego, jego uprawa jest pracochłonna i wymaga dużo cierpliwości. Naturalnie występuje jako żółtopomarańczowy proszek, ale w naszej ofercie znajdziesz go także w formie kapsułek, jako suplement diety. Przekonaj się czym jest szafran. Działanie antydepresyjne tej przyprawy to nowe odkrycie medyczne. Warto bliżej poznać jej właściwości.

Szafran – właściwości lecznicze

Szafran właściwości lecznicze zawdzięcza bogactwu takich substancji, jak krocyna, safranal czy gorycz pikokrocyna. Obecność pierwszej z nich sprawia, że badacze rozważają zastosowanie szafranu do leczenia niepłodności, wrzodów żołądka czy depresji. Z kolei safranal jest skutecznym środkiem przeciwdrgawkowym. Szafran to jednak przede wszystkim doskonały środek antydepresyjny, który podnosi stężenie neuroprzekaźników, czyli serotoniny i dopaminy w ośrodkowym układzie nerwowym. Działa podobnie do syntetycznych antydepresantów, prowadząc do poprawy nastroju oraz pomagając w utrzymaniu równowagi emocjonalnej.

Szafran działanie wspomagające żołądek

Szafran właściwości lecznicze wykazuje także podczas leczenia wrzodów żołądka zmniejszając nasilenie staniu zapalnego i stresu oksydacyjnego. Właściwości szafranu wykorzystywane są także w leczeniu niepłodności u mężczyzn, niwelują objawy napięcia przedmiesiączkowego oraz działają kojąco na ból zębów. Warto mieć go w swojej apteczce w formie suplementu diety. W naszej ofercie znajdziesz wydajne opakowania zawierające skoncentrowaną dawkę naturalnych składników. Możesz zawsze mieć go pod ręką, a już jedna kapsułka pokryje dzienne zapotrzebowanie na substancje w niej zawarte. Zachęcamy także do zapoznania się z asortymentem, który możesz znaleźć w poszczególnych kategoriach.

Mniej
Więcej
Darmowa dostawa
30 dni na zwrot
Certyfikat SSL