WĘGIEL AKTYWNY

Jest 1 produkt.
Wyświetla 1 - 1 z 1 produku

W każdej apteczce swoje miejsce powinien znaleźć węgiel aktywny – jest on pomocny nie tylko w przypadku nagłych problemów, ale też sprawdza się przy dłuższym stosowaniu. Węgiel aktywny przede wszystkim wiąże w przewodzie pokarmowym trucizny, toksyny bakteryjne, czynniki pobudzające perystaltykę jelit, a także bakterie, białko i niektóre leki. Co...

W każdej apteczce swoje miejsce powinien znaleźć węgiel aktywny – jest on pomocny nie tylko w przypadku nagłych problemów, ale też sprawdza się przy dłuższym stosowaniu. Węgiel aktywny przede wszystkim wiąże w przewodzie pokarmowym trucizny, toksyny bakteryjne, czynniki pobudzające perystaltykę jelit, a także bakterie, białko i niektóre leki. Co więcej, węgiel aktywny ochrania błonę śluzową przewodu pokarmowego. Nie wchłania się do organizmu, a jedynie wspomaga go – przekonaj się o jego dobroczynnych właściwościach! 

Węgiel aktywny – właściwości

Jedną z pierwszych pomocy w przypadku biegunki jest węgiel aktywny – właściwości tej substancji pozwalają skutecznie walczyć z biegunkami podróżniczymi oraz biegunkami będącymi skutkiem ubocznym chemioterapii. Szczególnie przydatny może okazać się organiczny węgiel aktywny w proszku, z pomocą którego stworzysz zawiesinę. Ale równie skuteczne będą też tabletki. Niezależnie od formy, na którą się zdecydujesz, węgiel aktywny może być stosowany także podczas zatruć pokarmowych. Jeśli towarzyszą im wzdęcia, warto podać choremu właśnie węgiel aktywny. Dawkowanie również musi zostać odpowiednio dobrane – w przypadku lekkich zatruć pokarmowych podaje się do 1200 mg substancji kilka razy na dobę. Z kolei w przypadku biegunek dawka sięga do 6 mg i warto ją przyjmować od 3 do 4 razy na dobę. 

Węgiel aktywny w proszku – jak przyjmować 

Najważniejsze jest to, by węgiel aktywny przyjmować odpowiedzialnie – nie jest to środek odpowiedni dla dzieci, dlatego stosować mogą go jedynie dorośli. Warto też wcześniej skonsultować się z lekarzem, który pomoże odpowiednio dobrać dawkę i częstotliwość przyjmowania węgla aktywnego. Warto również pamiętać, że węgiel aktywny może zmniejszać wchłanianie innych leków, dlatego tak istotna jest rozmowa z lekarzem. Przyjmuj węgiel aktywny odpowiedzialnie i przekonaj się o jego skuteczności!

Mniej
Więcej
Darmowa dostawa
30 dni na zwrot
Certyfikat SSL